Chcem pomôcť

Podpor nás pri svojom nákupe na internete.

Dôležité je vedieť, že cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostaneš cez dobromat alebo priamo. To, že pôjdeš cez dobromat, ťa nestojí ani cent naviac. Napriek tomu nám prispeješ sumou vo výške niekoľkých % z tvojho nákupu.

Na novú knihobúdku

Z nášho zoznamu pripravovaných nových knihobúdok si vyberieš tú, na ktorú chceš finančne prispieť. Tvoj príspevok bude použitý na vybudovanie tejto novej knihobúdky.

Na opravu knihobúdky

V zozname zabehnutých knihobúdok môžeš nájsť také, ktoré boli poškodené vandalmi či zubom času a potrebujú kompletnú opravu alebo dôkladnú údržbu. Pri každej z nich je uvedená suma, potrebná na vykonanie opráv a servisu. Z týchto knihobúdok čakajúcich na servis si vyberieš tú, pri ktorej chceš finančne prispieť na opravu. Tvoj príspevok bude použitý na obnovu tejto konkrétnej knihobúdky.

Ďalšia pomoc

Staň sa správcom knihobúdky

Vždy je dobré, keď má knihobúdka svojho správcu. Keďže knihobúdok neustále pribúda a nachádzajú sa v rôznych častiach Slovenska, nie je možné robiť správu z jedného miesta. Preto je nesmierne dôležité, aby si každú knihobúdku adoptoval niekto zodpovedný a so záujmom o knižky, ktorý býva v jej blízkosti. Niekto, kto občas knihobúdku skontroluje, podopĺňa knižky a v prípade poškodenia nám to nahlási. Staň sa súčasťou projektu knihobúdok a adoptuj si jednu z voľných knihobúdok.

Daruj knihy do knihobúdok

Aj ty doma sedíš na hromade kníh? Máš doma romány, ktoré si už prečítal trikrát alebo odbornú literatúru, ktorú už nikdy nebudeš potrebovať? Chceš si uvoľniť miesto, ktoré ti staré knihy zbytočne zaberajú, ale je ti ľúto ich vyhodiť alebo dať do zberu? Ver, že neexistuje bezcenná kniha. Kniha, ktorá sa pre teba stala otravným odpadom, môže poľahky byť pre iného človeka hotovým pokladom. Práve preto sú tu knihobúdky. Takže ak chceš tvojim nepotrebným knihám vdýchnuť nový život, len ich prines a vlož do najbližšej knihobúdky, kde si nájdu nových čitateľov.